Dlaczego dobór odpowiedniego dostawcy PV/PC jest kluczowy w procesie termomodernizacji budynku?

Nie każdy wie, że panele fotowoltaiczne dla domu i pompy ciepła Poznań to rozwiązania, które doskonale ze sobą współgrają! Warto rozważyć ich połączenie, planując termomodernizację budynku. Aby inwestycja była maksymalnie korzystna – zarówno dla budżetu, jak i środowiska – należy pochylić się nad wyborem odpowiedniego dostawcy PV/PC.

Przeczytaj również: Program ‘Mój Prąd’ 6.0 – wszystko, co musisz wiedzieć!

Spis treści:

Połączenie PV/PC, a termomodernizacja budynku

Odnawialne źródła energii są dziś stosowane na szeroką skalę i stanowią jeden z podstawowych elementów wykorzystywanych w procesie termomodernizacji budynku. Instalacje fotowoltaiczne (PV), produkujące prąd z energii słonecznej, dobrze sprawdzają się w połączeniu z pompą ciepła (PC). Efektywność takiego systemu wynika z tego, że instalacja PC jest zasilana przez technologię fotowoltaiczną – wówczas dostarczana energia może być praktycznie darmowa.

Ogromną zaletą pomp ciepła jest ich wysoka efektywność energetyczna. Świadczy o tym wysoka wartość współczynnika COP. Wskazuje on wartość kWh energii, którą można wygenerować z 1 kWh prądu. Jeśli zastanawiasz się nad tym czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie, skontaktuj się z naszym zespołem Energonautów. Sprawdzimy, jaki system będzie najlepszy dla Twojego budynku.

Dobrze zaplanuj swoją inwestycję!

Instalacja fotowoltaiczna połączona z pompą ciepła to sposób na osiągnięcie efektu synergii. Jednak aby taka oszczędność energii okazała się realnie korzystna, należy dobrze wybrać dostawcę PV/PC. Renomowani przedsiębiorcy oferują urządzenia wysokiej klasy, których parametry są dostosowane do wymagań stawianych przez programy dotacyjne – m.in. Czyste Powietrze i Mój Prąd.

Poza tym, firmy z ugruntowaną pozycją na rynku nie mogą sobie pozwolić na brak staranności podczas montażu instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Dobrze przeprowadzony proces instalacji zmniejsza ryzyko późniejszych awarii. Najczęściej oferują też serwis posprzedażowy.

PV i PC razem. Kiedy inwestycja się zwraca?

Koszt wykonania instalacji PC/PV może wahać się w granicach od 55 000 do nawet 80 000 zł. Jest to duża kwota, która jednak stosunkowo szybko się zwraca – najczęściej następuje to w przedziale czasowym od 5 do 7 lat. Poza tym należy pamiętać, że dzięki dotacjom koszty można znacznie obniżyć.

Ciekawym rozwiązaniem, korzystnym z perspektywy finansowej, może okazać się też połączenie pompy ciepła z kolektorami słonecznymi. Instalacja fotowoltaiczna obniża koszty eksploatacji pompy ciepła. Nie jest jednak w stanie skrócić czasu jej pracy. Taki efekt można osiągnąć właśnie dzięki kolektorom słonecznym. Taka instalacja pozwala nie tylko zmniejszyć rachunki, ale jednocześnie obniżyć obciążenie dla pompy ciepła w kolejnych latach eksploatacji. Jest to więc kolejny sposób na zredukowanie ponoszonych kosztów.

Jak wybrać dobrego dostawcę PV/PC?

Zielona energia, zrównoważony rozwój i oszczędności wynikające z eksploatacji paneli słonecznych oraz pomp ciepła to podstawowe korzyści, które swoim klientom oferują dostawcy PV/PC

Jeśli chcesz mieć pewność, że usługi zostaną wykonane z najwyższą starannością, skorzystaj z naszej pomocy. Dzięki doświadczeniu w branży zadbamy nie tylko o dobór odpowiedniej instalacji do Twojego budynku, ale również zaproponujemy Ci skorzystanie z usług renomowanych dostawców, z którymi współpracujemy.  Są to firmy, które posiadają sprawnie działające brygady i wykwalifikowaną kadrę. Mogą poszczycić się odpowiednimi certyfikatami, które potwierdzają jakość oferowanych przez nie produktów.

Doświadczenie zawsze jest w cenie! Skorzystaj z pomocy Energonautów. Z nami zatroszczysz się o ekologię, a jednocześnie nie nadwyrężysz swojego domowego budżetu.

Źródła:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *